fbpx

Kaip pasirinkti batelių tinkamą dydį?

Visi bėgimo bateliai yra parenkami ir matuojami pagal vidpadžio ilgį centimetrais. Norėdami pasirinkti tinkamą dydį reikėtų išsimatuoti abiejų pėdų ilgius, kaip tai parodyta paveikslėlyje. 

Kodėl reikia matuotis abi pėdas? – Viena pėda būna truputi ilgesnė už kitą, batelius reikia rinktis atsižvelgiant į ilgesnę pėdą. 

SVARBU! 

Prie gauto dydžio pridėkite 0.5cm – 1cm ir pasirinkite batelių dydį pagal nurodytas dydžių lenteles prie perkamos prekės. 

 

 

 

 

 

 

PVZ: Jei Jūsų pėda yra 25 cm, reikia rinktis batelius 25.5cm – 26cm ilgio. Moterims dažniausiai užtenka pridėti puse centimetro, nes jų pėda mažesnė ir smulkesnė, o vyrams – 1cm.

Kodėl yra svarbu, kad bėgimo batelių ilgis būtų didesnis už pėdos ilgį? 

Jeigu pirštų galais liečiate batelio priekį – batai yra per maži, pritrinsite pūsles ir bėgti bus nekomfortiška. Bėgimo metu pėda dar truputi patinsta ir išsiplėčia, todėl yra labai svarbu, kad pirkdami bėgimo batus nesivadovautumėte tomis pačiomis taisyklėmis, kuriomis vadovaujatės pirkdami paprastus vaikščiojimui skirtus batus.

Dažniausiai pasitaikanti klaida kurią daro pirkėjai – renkasi bėgimo batelių dydį pagal savo vaikščiojimo batų dydį. Tokiu principu tikrai išsirinksite per mažus batelius. Dažniausiai yra taip, jei nešiojate 44EU dydį, tai bėgimo bateliai bus 45.5EU. Bet tiksliau bus jei išsimatuosite centimetrais. 

Kodėl gali netikti bateliai Jūsų pėdai?

Priklausomai nuo batelių modelio jie gali būti siauresni arba platesni, taigi jei Jūsų pėda yra platesnė, siauresni batai Jums gali netikti nepriklausomai koks batelių ilgis.

Dažniausiai varžybiniai bateliai būna siauresni, o treniruočių bateliai standartinio arba didesnio pločio. 

Jei turite klausimų arba reikėtų pagalbos pasirenkant batelių dydį susisiekite su mumis info@aplenksave.lt; 867009191