fbpx

ADIDAS bėgimo batelių apžvalga. Populiariausi modeliai ir jų skirtumai.

Adidas bėgimo bateliai

Adidas bėgimo batelių skirtų kietai dangai 2021 metų asortimentas sudarytas iš 14 modelių. Kiekvienas modelis yra savotiškai geriausias savo klasėje. Žmonės yra labai skirtingi ir atsižvelgiant į šiuos skirtumus Adidas sukūrė batelius geriausiai tinkančius pagal savo charakteristikas skirtingo tipo bėgikams. Šiame įraše supažindinsime jus su technologijomis kuriomis naudojasi Adidas, aptarsime jų privalumus ir trūkumus, išsamiai papasakosime apie kiekvieną modelį, ir galiausiai pamatysime kuo skiriasi modeliai ir kam jie skirti.

Turinys:

  1. Technologijos
  2. Bėgimo batelių segmentai
  3. Amortizacija
  4. Stabilumas
  5. Greitis

ADIDAS TECHNOLOGIJOS

Visų pirma aptarsime kokias technologijas naudoja Adidas savo batelių asortimente.

ADIDAS BOOST putos – inovatyvios putos kurios turi 5 privalumus prieš standartines EVA: Jos minkštesnės, stangresnės, lankstesnės, atsparesnės temperatūrai – išlaiko savo savybes šaltyje ir karštyje, atsparesnės nusidėvėjimui. Jos santykiniai trūkumai: sunkesnės ir nestabilesnės dėl minkštumo.

ADIDAS LIGHTSTRIKE PRO – Tai labai stangrios putos. Tarp visų kitų putų Adidas asortimente šios parodo geriausius energijos gražinimo rodiklius, tačiau jos turi palyginti trumpą nusidėvėjimo laikotarpį.

LIGHTSTRIKE / BOUNCE – Dvi putų rušys EVA pagrindu, jos kiek kietesnės, todėl padėda padaryti betelius stabilensius. Lightstrike – lengvesnės putos, o Bounce – labiau spyruokliuojančios. 

SOLAR PROPULSION RAIL – Kietas karkasas aplink pėdą. Jis prilaiko pėdą iš abiejų pusių, tokiu būdų stabilizuoja žingsnį.

L.E.P.  – Tai plastina iš poliamido kuri dedama ant pačio pado. Ji naudojama modeliuose kur ypatingai daug BOOST putų, kad sukontroliuoti jų minkštumą ir deformacijos kryptį. Tai stabilizavimo elementas.

CELER MESH / ENGENEERED MESH – Du pagrindiniai viršaus tipai. Celer – lengvas ir kietas. Engeneered Mesh – komfortiškas, reguliuojamas pėdos suvaržymas ir ventiliacija.

BĖGIMO BATELIŲ SEGMENTAI

AMORTIZACIJA

Šiame segmente surinkti modeliai kaip greitiems taip ir komfortiškiems bėgimams. Skirti įvairaus pasiruošimo bėgikams treniruotis komfortiškai. 

Pagrindinės segmento technologijos – putos Boost ir viršus Engineered Mesh.

Adidas Supernova+

Adidas Supernova

Adidas Ultraboost 21

Adidas Adizero Boston 9

Adidas SL20.2

STABILUMAS

Šio segmento modeliai skirti lėto ir vidutiniško tempo bėgimams. Jie reikalingi tam kad pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikai treniruotusi komfortiškai ir saugiai.

Pagrindinės technologijos – karkasas Solar Enegry Rail ir minkštos putos Boost.

Adidas Solar Glide 3

Adidas Solar Glide ST 3

Adidas Solar Boost 3

GREITIS

Šiame segmente surinkti modeliai skirti greitoms treniruotėms ir varžyboms. Jie skirti pažengusiems bėgikams, kad galėtų pasiekti geriausią savo greitį. 

Pagrindinės technologijos: putos Lightstrike ir Lightstrike Pro, viršus Celer Mesh. 

Adidas Adizero RC 3

Adidas Adizero Adios 5

Adidas Adizero Bekoji 2

Adidas Adizero Takumi Sen 7

Adidas Adizero Pro

Adidas Adizero Adios Pro

ADIDAS BĖGIMO BATELIŲ SEGMENTAS: AMORTIZACIJA

Adidas Supernova+

Svoris: Vyr: 314 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bet kokio pasiruošimo lygio bėgikams

Adidas Supernova+ – Tai centrinis modelis Adidas asortimente. Jame pasiektas puikus balansas tarp amortizacijos, stabilumo ir ventiliacijos. Boost putos kulne gerai apsaugo nuo smūgių apkrovų. Boost putos priekyje prideda atsispyrimui impulso. Bouce putos per vidurį prideda stabilumo, kurio taip trūksta Boost putoms. Dvigubas tinklelis Engineered Mesh gali būti sureguliuotas ir suveržtas pagal kiekvieno poreikius. Aplink pėdos skliautą tinklelis sutvirtintas, kad užtikrinti pėdos fiksaciją, o virš pirštų pridėtos papildomos ventiliavimo angos.

Dėl savo universalių savybių šis modelis tiks įvairaus pasiruošimo lygio sportininkams. Pradedantieji bėgikai gali bėgti greitesnes treniruotes, o vidutinio ir aukšto lygio bėgikai gali daryti atsistatymo treniruotes ir krosus. 

Adidas Supernova

Svoris: Vyr: 310 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams

Tai supaprastintas modelis nuo Supernova+. Bateliai taip pat gerai apsaugo nuo smūgio apkrovų, juose pakankamai stabilumo, išsaugotas puikus ventiliavimo ir fiksavimo balansas. Skirtumas tame, kad iš priekinės batelio dalies išimtos Boost putos. Tai turi įtakos bėgant greitu tempu, jaučiasi kad bateliai prasčiau spyruokliuoja palyginti su Supernova+. 

Dėl šio pakeitimo bateliai rekomenduojami pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams. Juose komfortiška bėgti ramiu tempu. 

Adidas Ultraboost 21

Svoris: Vyr: 340 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams

Kai kuriems bėgikams nepakanka bazinės amortizacijos. Jiems reikia daugiau apsaugos nuo smūgių apkrovų, daugiau stangrumo. Tokiems žmonėms sukurtas modelis Ultraboost 21. Šie bateliai turi daugiausia amortizacijos Adidas asortimente. Didelis kiekis Boost putų po kulnų puikiai sugeria smugių apkrovas. Papildomas kulno fiksavimo elementas padeda prilaikyti pėdą nusileidimo ant kulno metu ir žingsnio metu. Minkštas, panašus į kojinė viršus Primeknit komfortiškai apgaubia pėdą, tai patobulintas Engineered Mesh, su puikia ventiliacija ir fiksacija. Tam kad papildomai stabilizuoti Boost putas, ant pado įdėta plokštelė L.E.P., kuri padeda Boost deformuotis griežtai žemyn arba į viršų. Kaip malonus bonusas ši plokštelė padidina stangrumą. 

Kadangi įdėta tiek daug putų ir kitų technologijų, batelių svoris tampa didesnis. Tai sunkiausi bateliai Adidas asortimente. Su jais labai komfortiška bėgti ramiu tempu, bet ne greitu.

Adidas Adizero Boston 9

Svoris: Vyr: 235 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams

Kai kuriems žmonėms norėtųsi lengvesniu betelių, kad galėtų treniruotis greitesniu tempu. Būtent šiam tikslui sukurti Adizdro Boston 9. Čia išsaugotas komfortiškas viršus Engineered Mesh. Boost putų įdėta mažiau ir tai vizualiai gerai matosi. Bateliai vis dar pakankamai minkšti. Dėl Lightstrike putų po priekine pėdos dalimi bateliai yra lengvesni. Dėl mažesnio kiekio putų batelių padas gaunasi žemesnis, dėl to jų stabilumas pakankamai geras ir nereikalauja papildomų stabilizavimo elementų. 

Bateliai rekomenduojami vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams atlikinėti greitas treniruotes, o pažengusieji gali su jais bėgti krosus ir atsistatymo treniruotes.

Adidas SL20.2

Svoris: Vyr: 248 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Vidutinio ir pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Tai supaprastintas Boston modelis. Tai taip pat lengvas, greitas modelis, tačiau  spiruokliuoja prasčiau negu Boston, kadangi per visą pado ilgį įdėtos Lightstrike putos. Putos lengvos bėt ne tokios mikštos kaip Boost, todėl kai kuriems bėgikams bus mažai amortizacijos. Tai universalūs bateliai kurie gali buti plačiai naudojami. Rekomenduojami greitoms treniruotėms ir varžyboms vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams, o pažengusieji gali su jais bėgioti komfortišku tempu.

ADIDAS BĖGIMO BATELIŲ SEGMENTAS: STABULUMAS

Adidas Solar Glide 3

Svoris: Vyr: 312 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams

Jeigu paimtume Supernova+ modelį ir pridėsime karkasą Solar Propulsion Rail, mes gausime batelius su papildomu stabilumu, išlaikant tą pati amortizacijos, ventiliacijos ir fiksacijos lygį. Boost putos apsaugo nuo smūgių apkrovų. Dvigubas tinklelis Engineered Mesh suteikia galimybę tiksliai sureguliuoti suvaržymą, o priekinėje pėdos dalyje tinklelis sutvirtintas, kad tinkamai užfiksuoti pėdą. Virš pirštų tinklelis turi skylutes papildomam vėdinimui.

Solar Propulsion Rail užtikrina stabilų riedėjimą nuo kulno link pirštų, tačiau papildomas elementas apsunkina batelius. Su jais rekomenduojama bėgti krosus pradedantiesiems ar vidutinio treniruotumo lygio žmonėms.

Adidas Solar Glide ST 3

Svoris: Vyr: 330 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams

Jeigu bėgikas turi didesnę pėdos pronaciją, tai jam reikėtų papildomai prilaikyti pėdos skliautą iš vidinės pusės. Būtent dėl to šiame modelyje įdėtas Stable Frame sustiprinimas. Bateliai tampa dar sunkesni, bet stabilesni iš vidinės pėdos pusės.

Šis modelis taip pat rekomenduojamas pradedantiems ar vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams bėgti komfortišku tempu.

Adidas Solar Boost 3

Svoris: Vyr: 318 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams

Yra bėgikų kuriems apart stabilumo norėtųsi daugiau amortizacijos. Šiame modelyje tarpinis padas yra padidintas, o kiti elementai tokie kaip viršus Engineered Mesh ir Solar Propulsion Rail išlieka nepakitę. Kadangi didelis padas tampa nestabilus, ant batelių pado papildomai įdėtas stabilizavimo elementas L.E.P ir pridėtas kulno fiksavimo elementas. 

Tokiu būdu, Solar Boost 3 tai saugiausias modelis asortimente. Nuo smūgio apkrovų apsaugo Boost, stabilizuoja batelį Solar Propulsion Rail ir L.E.P.. Palyginti su Ultraboost 21, kuris neturi tokio kieto stabilumo karkaso, Solar Boost 3 modelis siūlo daugiau apsaugos, o Ultraboost 21 gali pasiūlyti daugiau komforto dėl minkšto viršaus. 

Bateliai tinka pradedantiesiems ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams treniruotis komfortišku tempu.

BĖGIMO BATELIŲ SEGMENTAS: GREITIS

Tam kad sukurti greitesnį batelių modelį paprastai atlieka du pakeitimus: išlengvina viršų ir sumažina tarpinį padą. Tačiau pastaruoju metu pagreitį įgauna naujas trendas – storas sluoksnis lengvų putų kartu su karbonine plokštele. 

Adidas Adizero RC3

Svoris: Vyr: 210 g.

Nuolydis: Vyr: 9.5 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Adidas Adizero RC 3. Tipiškas greitų batelių pavyzdys yra Adidas Adizero RC 3. Šis modelis gaunasi modifikuojant ir taip lengvus SL20.2 batelius. Juose dar labiau sumažinamas tarpinis padas, viršus pakeičiamas lengvesniu ir kietesniu – Celer Mesh. Jis puikiai ventiliuojamas, gerai fiksuoja pėdą dėl savo kietumo. Tačiau jis daug mažiau komfortiškas, o tai reiškia reguliariai treniruotis su jais patiks ne kiekvienam. Galutiniame rezultate bateliai sveria 210 g., palyginti su 248g. sveriančiais SL20.2, o tai reikšmingas pasikeitimas. Bateliai suteikia galimybę bėgti greitu ir varžybiniu tempu, tačiau kojos turi būti jiems pasiruošusios. Vadinasi šis modelis tinka tik pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams. 

Adidas Adizero Adios 5

Svoris: Vyr: 224 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Tai greičiasias pasaulyje modelis iki karbono plokštelių eros. Po kulnu ir vidurinėje pado dalyje įdėtos Boost putos. Jos sunkesnės negu Lightstrike, bet už tai stangresnės ir minkštesnės. Dėl to ilgesnėse distancijose kojos nepatiria tiek apkrovų, nenusidaužo, spyruokliuoja ir galima sakyti, kad gerėja bėgimo ekonomija palyginus su Adizero RC 2. Bateliai taip pat tinka tik pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams.

Adidas Adizero Bekoji 2

Svoris: Vyr: 168 g.

Nuolydis: Vyr: 5 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Šis modelis pateikiamas kaip ekstremalaus lengvumo pavyzdys. Čia visai nėra tarpinio pado. Šį modelį rekomenduojama naudoti arba stadione, kur takelio danga sušvelnina apkrovas arba neilgų nuotolių distancijose. Bateliai išties lengvi ir leidžia bėgti varžybiniu greičiu, bet neturi amortizacijos, vadinasi tinka tik pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams ir tik neilgo nuotolio distancijoms.

Adidas Adizero Takumi Sen 7

Svoris: Vyr: 170 g.

Nuolydis: Vyr: 9 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Šis modelis yra labiau apgalvotas variantas skirtas neilgų nuotolių distancijoms. Ant batelių pado pridėta DSP guma su šipais, kuri turi labai gerą sukibimą su asfaltu. Po priekine pado dalimi pridėtos Boost putos, kad pridėti impulsą atsispyrimui, pats tarpinis padas maksimaliai išlengvintas. Kaip ir kitose lengvose modeliuose amortizacijos nebuvimas neapsaugo nuo smūgių apkrovų, kurias patyria bėgikai. Taip pat DSP gumos šipukai greitai nusitrina. Apibendrinant šis modelis tinka pažengusio lygio bėgikams bėgti neilgų nuotolių varžybose ir greitesnėse treniruotėse. 

Adidas Adizero Pro

Svoris: Vyr: 235 g.

Nuolydis: Vyr: 8.5 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Tai vieni iš riedėjimo efektą naudojamų modelių. Batelių tarpinio pado viduryje pridėta karboninė plokštelė. Ji aktyvuoja riedėjimo efektą, prideda bateliams stangrumo ir stabilumo. Tarpiniame pade naudojamos Lightstrike ir Boost putos, kas Primena Aidzero Adios 5. Ant pado taip pat pridėta guma DSP, kaip ir modelyje Adizero Takumi Sen 7. Tokiu būdu šis modelis rekomenduojamas neilgo nuotolio distancijoms, kur sukibimas turėtų reikšmę.

Tai lengvi ir spyruokliuojantys bateliai kurie leidžia bėgti greitu ir varžybiniu greičiu. Modelis tiks tik pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams. 

Adidas Adizero Adios Pro

Svoris: Vyr: 220 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Pažengusio pasiruošimo lygio bėgikams

Tai pats greičiausias modelis ilgo nuotolio distancijose Adidas asortimente. Palyginti su Adizero Pro čia yra keletas pakeitimų. Visų pirmą tarpiniame pade vietoj karboninės plokštelės naudojami karboniniai vamzdeliai, kurie anatomiškai išdėstyti palei kiekvieną pėdos pirštą. To reikia kad riedėjimo nuo kulno link pirštų amplitudė būtų didesnė, didesnis kritimo ant pirštų kampas. Antrą, čia panaudotos Lightstrike Pro putos, jos pačios stangriausios Adidas asortimente, tačiau jos resursas yra mažesnis. Ir galiausiai reikia paminėti padą, kur panaudota minkšta ir lengva guma. Protektorius praktiškai nulinis, todėl gali slysti drėgnomis sąlygomis. 

Šis modelis tiks tik pažengusio lygio bėgikams, turintiems stiprius pėdos stabilizavimo raumenis.