fbpx

NIKE bėgimo batelių apžvalga. Populiariausi modeliai ir jų skirtumai.

Šiame įraše mes supažindinsime jus su NIKE bėgimo batelių skirtų bėgti kieta danga asortimentu. Aptarsime kokiomis technologijomis naudojasi NIKE ir trumpai aprašysime kiekvieną batelių modelį. 

Turinys:

1. Technologijos

2. Bėgimo batelių segmentai

3. Amortizacija 

4. Stabilumas

5. Greitis

Technologijos

Nike – yra pasaulio lyderis bėgimo batelių rinkoje. Visų pirmą pasigilinkime į tai, kokiomis technologijomis naudojasi Nike.

AIR ZOOM – Oro pagalvėlė su vertikaliais poliuretano siūlais. Pagalvėlė pasižymi dideliu stangrumu. Paprastai dedama priekinėje dalyje kur labiausiai reikalingas postūmis atsispirimui. 

ZOOM X – minkštos, stangrios ir nepaprastai lengvos putos. Būtent šios putos naudojamos greičiausiuose Nike modeliuose.  Taip pat jos pasižymi, kaip viena geriausių amortizuojančių medžiagų rinkoje. Didžiausias šios medžiagos minusas – greitai dėvisi.

REACT – tai minkštos putos, puikiai sugeria smugių apkrovas, yra labai patvarios ir ilgai tarnauja. Bet jos, palyginti su Zoom X, yra mažiau stangrios ir mažiau spyruokliuojančios.

CUSHLON – tai dar vienos putos naudojamos Nike, pagal charakteristikas jos sulyginamos su EVA. Turi vidutiniškas amortizacijos ir stangrumo savybes.

Karboninė plokštelė. Ji veikia vaikiškų supynių principu: spaudžiate priekį, gaunate postūmį į kulną. Tai įmanoma specialios formos dėka. Taip pat ši plokštelė sustiprina batelio spyruokliavimo savybę. Būtent Nike pirmi sugalvojo  panaudoti ją savo modeliuose, ir dabar kiti gamintojai tai kopijuoja. 

Stability plate – kulno stabilizavimo elementas, naudojamas užfiksuoti kulno poziciją batelyje.

ATOMKNIT,  VaporWave ir Engeneered Mesh – tai tris populiariausi viršaus variantai. Atomknit ir VaporWave – lengvi ir kieti, skirti tvirtai fiksuoti koją greičiui skirtuose modeliuose. Engeneered Mesh – labiau adaptuojamas prie pėdos, naudojamas treniruočių bateliuose, komfortiškam pėdos palaikymui.

NIKE bėgimo batelių segmentai

AMORTIZACIJA

Šiame segmente surinkti modeliai kaip greitiems taip ir komfortiškiems bėgimams. Skirti įvairaus pasiruošimo bėgikams treniruotis komfortiškai. 

Pagrindinės technologijos: AIR ZOOM, Engineered Mesh

Nike Air Zoom Pegasus

Nike Air Zoom Winflo 7

NIke Air Zoom Vomero 15

Nike Quest 3

Nike Downshifter 10

STABILUMAS

Šio segmento modeliai skirti lėto ir vidutiniško tempo bėgimams. Jie reikalingi tam kad pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikai treniruotusi komfortiškai ir saugiai.

React putos, poliamidinis įtarpas ant kulno, paplatinimas po pėdos arka.

Nike React Miler 2

Nike Air Zoom Structure 23

Nike React Infinity Run Flyknit 2

Nike ZoomX Invincible Run

Nike Renew Run 2

Nike Renew Ride 2

GREITIS

Šiame segmente surinkti modeliai skirti greitoms treniruotėms ir varžyboms. Jie skirti pažengusiems bėgikams, kad galėtų pasiekti geriausią savo greitį. 

Pagrindinės technologijos: Karboninė plokštelė, ZOOMX, lengvas ir kietas viršus. 

Nike Zoom Fly 3

Nike ZoomX Vaporfly Next% 2

Nike Air Zoom Tempo Next%

Nike Air Zoom Alphafly Next %

NIKE BĖGIMO BATELIŲ SEGMENTAS: AMORTIZACIJA

Šio segmento bateliai yra minkšti ir komfortiški, skirti įvairaus pasiruošimo bėgikams, rekomenduojami turintiems neutralią pronaciją, kasdienėms treniruotėms ir ramiems krosams.

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 37

Svoris: Vyr: 285 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bet kokio pasiruošimo lygio bėgikams

NIKE AIRZOOM PEGASUS 37 – tai centrinis modelis Nike asortimente. Jis pasižymi universaliomis savybėmis: bateliai pakankamai lengvi, pėdos skliautas turi šiek tiek palaikymo, pakankamai gera amortizacija pradedantiesiems. Ant kulno naudojamos putos React, jos puikiai sugeria smugio apkrovas. Priekinėje dalyje įdėta pagalvėlė Air Zoom, ji prideda impulsą atsispirimui. Viršus padarytas naudojant technologiją Engeneered Mesh, papildomai pridedant ventiliavimo zonas ir sutvirtinimus, kad tinkamai užfiksuoti pėdą batelyje. 

Šaltinis: nike.com

Dėl savo universalių savybių šis modelis tinka kaip pažengusiems taip ir pradedantiesiems bėgikams. 

Egzistuoja versija Shield su vandenį atstumiančia medžiaga, skirti sportuoti šaltuoju periodu.

NIKE AIR ZOOM WINFLO 8

Svoris: Vyr: 283 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bet kokio pasiruošimo lygio bėgikams

Nike Air Zoom Winflo 7 – dar vienas universalus modelis Nike asortimente. Kai kuriems bėgikams React putos atrodo per minkštos ir norėtųsi kažko labiau stangraus. Šiame modelyje React pakeistos į kietesnes putas Cushlon. Taip pat čia kitas viršus: Flymesh – tai elastingas ir kvepuojantis tinklelis. Bateliai vis dar tinka plačiam bėgikų ratui, tačiau smugių amortizacija čia silpnesnė negu Pegasus modelyje.

NIKE AIR ZOOM VOMERO 15

Svoris: Vyr: 319 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Kai kuriems bėgikams Reikia daugiau amortizacijos, daugiau apsaugos nuo smugių apkrovos. Tokiems žmonėms sukurtas modelis Nike Air Zoom Vomero 15.

Jame padidintas tarpinis padas, putos kulne pakeistos į minkštesnes ir stangresnes ZoomX. O tam kad kontroliuoti stangrumą, padidintas stabilizuojantis elementas ant kulno, ir įdėti fiksavimo elementai ant pėdos skliauto. 

Bateliai yra sunkesni, todėl geriau tinka bėgimams komfortišku tempu. Didesnė amortizacija rekomenduojama pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio bėgikams, didesnį svorį turintiems žmonėms, kad galėtų reguliariai treniruotis komfortiškai ir saugiai.

NIKE QUEST 3 

Svoris: Vyr: 255 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bėgikams bet kokio pasiruošimo lygio

Yra nemažai bėgikų kurie ieško kompromisų pagal kainą. Vienas iš tokių variantų yra Nike Quest 3. Šiame modelyje panaudotos gerai amortizuojančios putos Cushlon, tačiau jos ne tokios minkštos ir spyruokliuojančios kaip React arba Air Zoom. Taip pat čia panaudotas paprastesnis tinklelis viršuje. Bateliai turi visas būtinas savybes reguliarioms treniruotėms asfaltu ir puikiai tiks nenorintiems permokėti už technologijas.

Šis modelis nors ir skirtas bet kokio pasiruošimo lygio bėgikams, vis tik pradedantiesiems rekomenduojama rinktis modelius su didesne apsauga nuo smūgių apkrovų ir geresnėmis stabilumo savybėmis. 

NIKE DOWNSHIFTER 10

Svoris: Vyr: 255 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Nike Downshifter 10 – labai panašus į Quest 3 modelį. Būtų sunku rasti batelius, kurie pagal savo kainos ir kokybės santykį galėtų konkuruoti su šiais bateliais. Čia naudojamos paprastenės putos negu Pegasus modelyje, bateliai gerai kvepuoja ir pakankamai lengvi. Tinka kasdienėms treniruotėms įvairaus pasiruošimo bėgikams, tačiau pradedantiesiems rekomenduojame geriau rinktis daugiau amortizacijos ir stabilumo turinčius modelius. 

NIKE BĖGIMO BATELIŲ SEGMENTAS: STABILUMAS

Kai kurių bėgikų stabilizavimo raumenys ir raiščiai reikalauja papildomo palaikymo. Taip pat pernelyg pronuojanti pėda reikalauja paplidomo palaikymo po pėdos skliautu. Nike savo asortimente turi keleta modelių su padidintu palaikymu.

NIKE REACT MILER 2

Svoris: Vyr: 302 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Nike React Miler 2 – tai centrinis modelis dėl savo universalių savybių.

Aplink kulną įdėta poliamidinė plokštelė, kuri stabilizuoja nusileidimą, padaro ji nuspėjamu. Tarpinis padas padarytas iš React putų, kurios puikiai amortizuoja ir sugeria smugio apkrovas. 

Bateliai yra patvarūs, minkšti, stabilūs, tačiau šiek tiek sunkus ir mažai spyruokliuojantys. Todėl su jais rekomenduojama bėgti krosus patogiu tempu. 

NIKE AIR ZOOM STRUCTURE 23

Svoris: Vyr: 289 g.

Nuolydis: Vyr: 8 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Bėgikams, kurie turi pernelyg pronuojančią pėdą, reikalingas palaikymas iš vidinės pėdos dalies, kad prilaikyti pronuojantį skliautą. Tam asortimente yra Nike Air Zoom Structure 23. Apart skliauto palaikančio pastiprinimo, bateliuose panaudotos kietesnės putos ir įtarpas Air Zoom. Kieti elementai viršuje ir ypatinga pado forma gerai stabilizuoja žingsnį nusileidimo metu, todėl modelis rekomenduojamas žmonėms su per didele pronacija, didesnį svorį ar silpnesnius pėdos raumenis turintiems bėgikams.

NIKE REACT INFINITY FLYKNIT 2 

Svoris: Vyr: 302 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Kai kuriems bėgikams apart stabilumo norėtųsi papildomos amortizacijos. Šiame modelyje palyginti su Structrure 23 tarpinis padas React yra padidintas iki 30 mm, tai suteikia bateliams komforto. Viršus pakeistas į Flyknit, jis daug minkščiau ir komfortiškiau apgaubia pėdas. Bateliai yra labai komfortiški todėl rekomenduojami sunkiems bėgikams, pradedantiesiems. Vidutinio ir aukšto pasiruošimo lygio sportininkams šį modelį rekomenduojame rinktis atsistatymo krosams.

NIKE ZOOMX INVINCIBLE RUN

Svoris: Vyr: 314 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Nike ZoomX Invincible Run – tai naujas šių metų modelis. Jame tarpinis padas stipriai padidintas ir pakeistas į ZoomX, tai labai stangrios ir spyruokliuojančios putos. Šio modelio pagrindinis privalumas tai kad tarpinis padas yra paplatintas priekinėje ir galinėje pado dalyse. Tai suteikia žingsniui papildomo stabilumo. Tai ilgiausiai testuotas Nike modelis siekiant padėti sumažinti bėgikų traumas. 

Šis modelis išsiskiria gera amortizacija ir spyruokliavimu, yra labai stabilus – kas padeda sumažinti traumų rizikas iki minimumo.

Bateliai tiks krosams komfortišku tempu, ilgiems bėgimams, didesnį svorį turintiems žmonėms.

NIKE RENEW RUN 2 

Svoris: Vyr: 350 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Nike Renew Run 2 – Tai supaprastintas modelis, čia naudojamos paprastesnės medžiagos viršuje ir paprastos putos tarpiniame pade. Batelių amortizacinės savybės nusileidžia brangesnių modelių bataliams. Jie sukurti, kad galėtų patenkinti pigesnių batelių ieškančių bėgikų poreikius. Tai vis dar geri, patvarūs bateliai reguliarioms treniruotėms. Su jais rekomenduojama bėgioti komfortišku tempu neilgus krosus iki 10 km.

NIKE RENEW RIDE 2

Svoris: Vyr: 240 g.

Nuolydis: Vyr: 9 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku tempu

Kam: Bėgikams pradinio ir vidutinio pasiruošimo lygio

Renew Ride 2 – dar žemensio lygio bateliai palyginti su Renew Run 2. Čia naudojamos tos pačios  paprastos bazinės putos. Bateliai turi mažiau stabilumo palyginti su Renew 2 modeliu, bet tai vis dar geri ir patvarūs bateliai lengviems, neilgiems krosams patogiu tempu.

NIKE BĖGIMO BATELIŲ SEGMETAS: GREITIS

NIKE ZOOM FLY 3

Svoris: Vyr: 252 g.

Nuolydis: Vyr: 8 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bėgikams vidutinio ir pažengusio pasiruošimo lygio

Kai kurie bėgikai nori bėgti greičiau, todėl batelius reikėtų palengvinti. Nike Zoom Fly 3 modelyje naudojamas kitas viršus Vaporwave, jis kietesnis ir lengvesnis, puikiai kvepuojantis. Taip pat jame nėra jokių papildomų elementų kurie fiksuotų ar stabilizuotų pėdą. Putos React gerai spyruokliuoja. Papildomai čia stovi karboninė plokštelė kuri aktyvuoja riedėjimo efektą. 

Bateliai lengvi, turi daugiau vietos pirštams. Padas ties kulnu ir vidine dalimi palyginti siauras, todėl nestabilus, ir su jais nerekomenduojama bėgti ant nelygaus paviršiaus, dar daugiau tai papildomai prideda apkrovos pėdos raiščiams ant posūkių. Komforto jie turi mažai, kadangi karboninė plokštelė tai vis tik kietas elementas pade ir pradeda efektyviai veikti tik pasiekus tam tikrą greitį, apie 4 min/km. Rekomenduojamas pažengusiems bėgikams greitoms treniruotėms ir varžyboms. 

Nike ZoomX Vaporfly Next% 2

Svoris: Vyr: 200 g.

Nuolydis: Vyr: 8 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Bėgikams pažengusio pasiruošimo lygio

Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 – vieni greičiausių batelių šiai dienai. Karboninė plokštelė aktyvuoja vadinamajį “riedėjimo” efektą: spaudžiant ant priekinės plokštelės dalies gauname postūmį į kulną. Pėda tarsi rieda nuo kulno link pirštų. Šiame modelyje stovi minkštos, pačios lengviausios ir stangriausios putos – ZoomX. Viršus VaporWave, kietas ir lengvas. Asimetriškai išdėstyti raišteliai padeda tvirčiau suveržti koją ir nejausti diskomforto.

Deja mažas svoris turi savų minusų – bateliai efektyviausi tik pirmus 150-200 km. Putos ZoomX yra mažiau patvarios ir greičiau nusidėvi.

Nike Air Zoom Tempo Next% 

Svoris: Vyr: 279 g.

Nuolydis: Vyr: 10 mm.

Paskirtis: Treniruotės komfortišku ir greitu tempu

Kam: Bėgikams vidutinio ir pažengusio pasiruošimo lygio

Nike Air Zoom Tempo Next% – Dar vienas greičiui pritaikytas modelis. Karboninė plokštelė čia pakeista į plokštelę iš poliamido ir leidžia pajusti riedėjimo efektą. Air Zoom pagalvėlė, kuri matosi ant pado, padeda sustiprinti šį efektą. Putos ZoomX papildytos React putomis, ir tai reikšmingai pailgina batelių nusidėvėjimo laiką. Šie pokyčiai sudaro galimybes plačiam modelio naudojimui.

Nike Air Zoom Alphafly Next %

Svoris: Vyr: 210 g.

Nuolydis: Vyr: 4 mm.

Paskirtis: Treniruotės greitu tempu, varžybos

Kam: Bėgikams pažengusio pasiruošimo lygio

Nike Air Zoom Alphafly Next % – Būtent su šio modelio prototipu Eliud Kipchoge įveikė maratono distanciją per mažiau nei 2 val. Čia surinktos geriausios Nike technologijos: ZoomX putos, įtarpai Air Zoom ir karboninė plokštelė. Tai varžybinis modelis ilgo nuotolio bėgimams. Bateliai tinka tik pasiruošusiems bėgikams su tvirtomis pėdomis. Modelis nebus efektyvus bėgant lėčiau nei 5 min/km greičiu. Kaip ir Vaporfly Next% šie bateliai greitai nusidėvi.