fbpx

Ultra žmogaus, Vaido Žlabio @Vaidas Wildsould, įžvalgos ir komentarai apie sportinį laikrodį – Coros Apex Pro

Smagu matyti, kad palyginti visai neseniai į Europos rinką atėjęs COROS, yra puikiai vertinamas ir mūsų tėvynėje. Tiesa, apie COROS daugiau sužinojau, gal tik prieš metus, iš vieno Amerikiečio ultra trail PRO bėgiko, su kuriuo varžėmės Naujojoje Zelandijoje ir CCC. Jo atsiliepimai ir rekomendacijos buvo tokios geros, kad nusprendžiau atsikratyti savo ilgametės ištikimybės kitiems POP brand‘ams ir pratestuoti taip išgirtą žvėrį. Po keturių negailestingų testavimo mėnesių galiu pasakyti vieną – COROS APEX PRO yra afigienas sportinis laikrodis. 

PIRMI ĮSPŪDŽIAI arba „UNBOXING“. Pagal savo parametrus, kaip sportinis laikrodis atrodo labai plonas ir lengvas. Dėka silikoninės apyrankės maloniai priglunda prie riešo. Iškart atrodo, kad tai galėtų būti pirmasis mano sportinis laikrodis su kuriuo galėčiau miegodamas kaupti miego ritmo duomenis ir geriau suprasti organizmo reakcijas į sunkius krūvius, analizuoti atsistatymo greitį ir pan. Išpakuodamas laikrodį stengiuosi būti tipinis vartotojas: neskaitau instrukcijų ir tikiuosi visiško FLOW naudojimo čia ir dabar. Viskas išties super paprasta – atsisiunti programėlę, sukonektini, bukuoju būdu, paspaudai mygtukus ant laikrodžio ir greitai pagauni veikimo laikrodžio meniu principą. Tikrai nieko sudėtingo. Apsimoviau batus ir po 5 min. jau bėgau laukais ir pievomis.

FUNKCIONALUMAS. Panašu, kad laikrodžio kūrėjai kurdami savo kūrinį labiausiai galvojo apie bėgikus ir AČIŪ jiems už tai. ☺ Žinoma laikrodis yra universalus ir iš viso turi net 21 sporto programas universaliems sportininkams, taip pat versijos yra atnaujinamos – kas leidžia matyti, kad tai yra „gyvas“ ir nuolat tobulinamas produktas. Tiesa, laikrodis pilnai valdomas tik per programėlę, jokio old school prijunginėjimo laidais prie kompiuterio. Tai žymiai palengvina gyvenimą pvz. įsikeliant GPX maršruto failą tiesiai iš interneto. Beto nesenai radau kad programėlėje galima pasidaryti asmeninį mėnesio bėgimo treniruočių planą ir netgi susikurti savo individualią bendro fizinio rengimo programą. Programėlėje vaizdžiai parodoma kaip atlikti pratimus ir kurios raumenų grupės yra treniruojamos. Visai neblogai, tiesa?

TECHNINIAI DUOMENYS. Iš gausaus COROS APEX PRO bendrų specifikacijų gėrio labiausiai patiko baterijos veikimo laikas. Realus 30 dienų reguliarus naudojimas arba 40 val. MAX GPS rėžimas – šis laikrodis nušluosto nosis visiems konkurentams, o mums, sportininkams, leidžia leistis į dar ilgesnius nuotykius be jokio streso. Tiesa su tuo atsiranda viena rimta problema – per mėnesį laiko nenaudojamas pakrovimo laidas mėgsta pradingti. ☺ Labai patiko gana tikslus riešo optinis HR matavimas, nors iki tol buvau širdies ritmo matavimo nuo riešo skeptikas. Beto laikrodis turi oksimetrą, kuris matuoja deguonies koncentraciją kraujyje. Tie, kurie kopia ar bėga rimtų kalnų keteromis, tikrai džiaugsis šiuo funkcionalumu. Kai nerealiai! Dar patiko daryti intervalines treniruotes, kai prieš treniruotę nesunkai susivesdavau treniruotės intervalų programą ir bėgimo metu tiesiog klausydavau laikrodžio nurodymų. Visai smagu stebėti ir analizuoti savo duomenis, tokius kaip bėgimo jėga ir efektyvumas, vertikalus bėgimo greitis, jau nekalbant apie VO2 max ar laktato ribos parametrus. COROS suteikia šūsnį duomenų, belieka tik mėgautis nuotykiais.

GYVENIMAS SU LAIKRODŽIU. COROS APEX pro patiko bendrai, kaip labai rimto bėgimo laikrodžio išbaigtumu skirto tiek maniežo treniruotėms tiek laukiniams nuotykiams kalnuose. Smagios tokios smulkios apgalvotos detalės, kaip kad bėgant sutemus ir krustelėjus riešą automatiškai užsidegantis ekrano apšvietimas. Mano vertinimu, šis sportinis laikrodis pilnai atitinka kasdienines išmanaus laikrodžio funkcijas, yra stilingas ir šiuolaikiškas. Patinka, kad laikrodis analizuodamas mano treniruočių duomenis informuoja, kad galiu GERIAU, o ne nuolat primena kad reikia jį pakrauti. Tai suteikia papildomos motyvacijos ir įkvėpimo. O su tuo tikiu kad dar ilgai turėsiu ilgą ir nenuobodų kelią. Tokio paties linkiu ir tau!