fbpx

Kaip apsirengti lygumų slidinėjimui

Parinkti tinkamus drabužius lygumų slidinėjimui yra savotiška meno forma. Jei galvojate apie pustą striukę ir kalnų slidinėjimo kelnes, užsidėję lygumų slides perkaisite per primas penkias minutes. Jei manote, kad tiks pavasarinė bėgimo apranga, kai lauko temperatūra krenta žemiau nulio, malonumas pasijusti sniego seniu garantuotas.

Šiame straipsnyje paruošėme gaires kaip apsirengti, kad patirti kuo maloniausią patirtį slidinėjant su lygumu slidėmis.

Pagrindinė taisyklė - neprisirengti per daug

Sėkmės raktas rengiantis slidinėti yra nesivadovauti „Svogūno taisykle” 🙂 Sluoksniavimas yra vienas iš būdu, bet jis labiau naudojamas iš bėdos, jei neturite reikiamai temperatūrai atitinakamų drabužių. Žymiai komfortiškiau ir laisviau jausitės jei apsirenksite mažiau sluoksnių, nes kiekvienas sluoksnis gesina prieš tai esančio sluoksnio funkcines savybes bei varžo judesius. Atšalus orams viršutinėje kūno dalyje idealu rengtis 2 sluoksnius – termo marškinėlius ir striukę.

Termo marškinėlių būna ivairaus šiltumo, kaip ir striukių, todėl iki -10 tikrai rasite įvairių variantų. Jei oro termperatūra jau tampa ekstremalesnė, -15 ir šalčiau, tuomet jau reikėtų papildomo šildančio sluoksnio. 

Antra taisyklė - Sintetika

Lygumų slidinėjimo realybė yra tokia, kad jūs liesite prakaitą. Kuo geriau pavyksta valdyti slides, tuo būni laimingesnis. Tai reiškia, kad reikia rinktis sintetinius audinius, nes jie pašalina drėgmę nuo jūsų odos, kad nesušlaptumėte ir nesušaltumėte. Medvilnė yra slidininkų priešas, nes ji sugeria drėgmę ir laiko ją prie odos.

Apatiniai turėtų būti taip pat iš sintetikos ar merino vilnos, nes jeigu tik primas sluoksnis ne funkcionalus, kiti sluoksniai neatliks savo funkcijų.

Kojinės iš vilnos

Kadangi medvilnė iškrenta, geriausias pasirinkimas kojinėms yra vilnos ir sintetikos mišinys. Patariame rinktis lengvas kojines su vilna, net jeigu jūsų kojos tradiciškai šaltos. Storos kojinės neleidžia gerai jaustis slidinėjant. Kadangi slidinėjimo batai turi būti prigludę, kad geriau valdyti slides ir suteikti galios spirtis, dėl storų kojų batuose sutrinka kraujotaka. Taip pat, kadangi aktyviai judate jums tikrai nereikia itin storų kojinių.

Nerimaujate dėl vilnos niežėjimo faktoriaus? Šiais laikais gamintojai išmoko gaminti minkštus, pralaidžias orui audinius, kurie nedirgina net jautriausios odos.

Lygumų slidinėjimo pirštinės - atsižvelkite į savo ypatumus.

Kai kurių žmonių rankos visada šiltos, kitų visada sušąla. Vieniems užtenka plonų pirštinių, kitiems prireikia šiltų kumštinių. Renkantis pirštines, nepamirškite, kad rankos taip pat prakaituoja ir rinktis reikėtų specialius funkcionalius variantus. Vienos mūsų mėgstamiausių yra hibridinio tipo pirštinės, kurios leidžia nusiimti gaubtą kai rankos sušyla, arba užsidėti jei papučia vėjelis.

Akiniai

Slystant nuo kalniuko ar pučiant vėjui verkiant kaip norisi užsidėti akinukus. O jei slidinėjate saulėtą dieną akiniai yra – must have dalykas. Patartina rinktis poliarizuotus akinius nuo saulės. Jie gesiną intensyvų atspindį nuo saulės ir paskaidrina matomumą. Akiniai turėtų būti prigludę prie veido, kad užtikrintų pakankamą apsaugą nuo vėjo ir saulės. Taip pat turėtų leisti orui cirkuliuoti, kad nerasotų.

Funkcionalūs termo drabužiai (Baselayer) arba pirmo sluoksnio drabužiai

Dabar, kai turite pagalbinę amuniciją, eikime prie pagrindų – kaip rengtis lygumų slidinėjimui. Reikėtų rinktis gerai priglundančius pirmo sluoksnio drabužius, kad audiniai galėtų kuo geriau atlikti savo funkcijas ir šalinti drėgmę nuo odos į išorę. Atkreipkite dėmėsį ar po pažastimis marškinėliai taip pat gerai priglunda.

CRAFT termo drabužių sistemą yra mūsų atradimas ir rekomendacija. Kad būtų lengviau orientuotis CRAFT termo drabužiuose, atsiminkite tris žodžius: DRY, WARM ir WOOL. Žodis DRY reiškia, kad drabužis lengvas ir plonas, itin efektyvus, tinkantis intensyviam darbui. WARM – drabužis yra storesnis ir šiltesnis, geriau tinka komfortiškam tempui. WOOL – reiškia vilna 🙂 Drabužiai su vilna praverčia, kai lauke spaudžia šaltukas. Jie laikys šilumą net jeigu sušlapsite, tačiau ne taip gerai išstumia drėgmę kaip DRY ir WARM modeliai.

Lygumų slidinėjimo striukė ir kelnės - paskutinis sluoksnis.

Norėdami investuoti tik į vieną lygumų slidinėjimo drabužį, išskyrus visų svarbiausias pirštines, pradėkite nuo striukės arba kelnių. Daugelis vyrų renkasi lengvesnę striukę derindami ją su liemene. Liemenės yra nuostabus būdas reguliuoti temperatūrą, jaustis laisviau ir išlaikyti šiltą korpusą.

Moterims rekomenduojame rinktis specializuotas XC striukes. BJORN DAEHLIE yra pripažintas šios srities flagmanas, kuris pastaruoju metu itin gerai padirbėjo su spalvomis ir siūlo patrauklias kombinacijas apart standartinių juodų, raudonų ir mėlynų.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – rinkdamiesi lygumų slidinėjimo kelnes ieškokite tokių, kurie priekyje turi papildomą sluoksnį nuo vėjo. Šaltas vėjas ne šiaip sau vadinamas šaltu 🙂

Daugelis moterų vengia kelnių, dėl to kad juose užpakaliukas ne taip dailiai atrodo, kaip timpose. CRAFT kolekcijoje yra keletas kompromisinių variantų kurie pakankamai prigludę ir turi apsaugą nuo vėjo: Storm Balance Tights, Glide Wind Tights.

Pabaigai norėtume pasakyti, kad svarbiausia išsirinkti tinkamą sluoksnių derinį atsižvelgiant į lauko temperatūrą ir savo kūno darbo specifiką. Mes iš savo pusės mielai pakonsultuosime jei tik kreipsitės 🙂 Linkime visiems lygumų slidinėjimo mėgėjams daug sniego ir saulėtų dienų!